Msze Święte

W tygodniu:
6:30, 7:00, 18:00

W Niedziele i Święta:
7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 18:00

Kancelaria parafialna

Wtorek, Środa: 
16:00 - 17:30

Czwartek, Sobota:
8:00 - 10:00

♦ W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Uroczystość NMP Częstochowskiej. Po każdej Mszy św. odnawiamy akt zawierzenia narodu polskiego Matce Bożej.

W kalendarzu liturgicznym: jutro wspomnienie św. Moniki; we wtorek św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła. Po Mszy św. o godz. 1800 Nowenna ku czci św. Judy Tadeusza, Patrona naszej parafii, z czytaniem próśb zanoszonych do Boga przez Jego wstawiennictwo. Od godz. 1730 Akcja Katolicka poprowadzi modlitwę różańcową w intencjach przesłanych do naszej parafii z prośbą o modlitwę przez Jego wstawiennictwo.

W środę wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela; w sobotę bł. Bronisławy.

♦ W tym tygodniu przypada 1. sobota i niedziela miesiąca. W 1. sobotę o godz. 830 Msza św. w intencji rodzin naszej parafii, poprzedzona adoracją Najświętszego Sakramentu i nabożeństwem pierwszosobotnim, prowadzonym przez Róże Różańcowe. Zapraszamy do wspólnej modlitwy!.

♦ W niedzielę 2 września, po Mszy św. o godz. 700 zmianka tajemnic różańcowych, a po Mszy św. wieczornej kolejny Wieczór Uwielbienia, z modlitwą o uzdrowienie, adoracją, śpiewem, indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

♦ W dniu 25 sierpnia posługę duszpasterską w naszej parafii zakończył ks. mgr Michał Paruch, który został przeniesiony do parafii pw. Przenajświętszej Trójcy w Czarnym Dunajcu. Ks. Michałowi wyrażamy serdeczną wdzięczność za pracę w naszej parafii i życzymy Mu Bożego błogosławieństwa w wypełnianiu nowych obowiązków. Za posługę ks. Michała będziemy wraz z Nim dziękować Dobremu Bogu we wtorek 28 sierpnia na Mszy św. o godz. 1800. Na to nabożeństwo serdecznie wszystkich zapraszamy.

♦ Natomiast, zgodnie z decyzją Ks. Abp Marka Jędraszewskiego, Metropolity Krakowskiego, posługę duszpasterską w naszej wspólnocie rozpoczął ks. mgr Artur Czepiel przeniesiony z Wadowic, z parafii pw. Piotra Apostoła. W przyszłą niedzielę przywitamy również ks. dr Pawła Maciąga, kapłana archidiecezji lubelskiej, który zamieszka w naszej parafii i będzie pomagał w duszpasterstwie. Z dniem wczorajszym praktykę duszpasterską w naszej parafii rozpoczął również kleryk Krzysztof Rozenek, alumn V roku Krakowskiego Wyższego Seminarium Duchownego, przygotowujący się do przyjęcia święceń diakonatu. Księżom: Michałowi, Arturowi, Pawłowi, Krzysztofowi, życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki św. Judy Tadeusza – Patrona naszej parafii.

♦ W sobotę 1 września w Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się 46. Pielgrzymka Ruchu Światło-Życie, Domowego Kościoła, Służby Liturgicznej Ołtarza, Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św. W związku z tą pielgrzymką zapraszamy wszystkich zainteresowanych na spotkanie we wtorek po Mszy św. o godz. 1800.

♦ Natomiast w niedzielę 16 września br., odbędzie się XXVI Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej. Nasza parafia, jak co roku, organizuje wspólny wyjazd na tę pielgrzymkę. W programie: o godz. 900 Droga Krzyżowa od stacji „U Piłata”, o 1100 Msza św. pod przewodnictwem Ks. Abp Marka Jędraszewskiego. Wyjazd sprzed kościoła o godz. 630. Koszt 30 zł, zapisy w zakrystii i kancelarii. Do udziału w Pielgrzymce zapraszamy małżeństwa i rodziny naszej parafii.

Msza św. w intencji Pielgrzymów do Częstochowy na nocne czuwanie w dniu 22/23 czerwca, z autobusu ks. proboszcza, zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 1000.

♦ Spotkanie organizacyjne dla Pielgrzymów udających do Rumunii w dniach 6 – 12.10. 2018 r., odbędzie się w piątek 31 sierpnia o godz. 1845 w sali na plebanii.

Nabożeństwa

I-szy Czwartek
Godzina Święta: 17:00 - 18:00

I-szy Piątek
Spowiedź Święta:
rano: 6:30 - 7:30
po południu: 16:00 - 19:00
Msze Święte:
6:30, 7:00, 17:00, 18:00

I-sza Sobota
Msza Święta w intencji Rodzin naszej parafii: 8:30

Nowenna do św. Judy Tadeusza
28-ego dnia każdego miesiąca: 18:00

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
środa: 18:00

Adoracja Najświętszego Sakramentu
czwartek: 17:00 - 18:00

Wieczory Uwielbienia

Każda I niedziela miesiąca po Mszy Świętej o 18:00.

Poradnia dla narzeczonych

I i III wtorek miesiąca: 18:00 - 19:00

Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Więcej informacji...

Biblioteka parafialna

Czwartek: 17:00 - 18:00
Niedziela: 9:30 - 10:30

Kontakt

ul. Wężyka 6
31-580 Kraków

tel. 012 647 94 88
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

logo juda

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 115

Wczoraj 201

W tym tygodniu 316

W tym miesiącu 7614

Wszystkie odwiedziny 641672

Obecnie 19 gości na stronie.

Do góry