Msze Święte

W tygodniu:
7:00, 18:00

W Niedziele i Święta:
7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 18:00

TRANSMISJA ONLINE

Kancelaria parafialna

Wtorek, Środa: 
16:00 - 17:30

Czwartek, Sobota:
8:00 - 10:00

W naszej parafii przeżywamy dzisiaj odpust ku czci św. Judy Tadeusza. Uroczysta suma o godz. 1130. Będzie transmitowana przez internetowe Radio Ewangelizacyjne, www.nowohuckie.pl i kanał YouTube.

Dzień odpustu jest szczególnym czasem modlitwy za całą wspólnotę parafialną. Jest również okazją, aby przywołać w modlitewnej pamięci wszystkich, którzy wybudowali ten kościół i stale się o niego troszczą, by był godnym miejscem dla Boga i modlących się w nim ludzi. Serdecznie witamy w naszej świątyni wszystkich Gości, którzy wraz z nami dzielą radość odpustową. Wszystkim życzymy wielu łask Bożych przez wstawiennictwo św. Judy Tadeusza. Nabożeństwo różańcowe o 1730.

Jutro liturgiczne święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Dodatkowa Msza św. z modlitwami przez wstawiennictwo naszego Patrona o godz. 900. Serdecznie zapraszamy!. Natomiast po Mszy św. wieczornej Nowenna do św. Judy Tadeusza z czytaniem próśb zanoszonych do Boga przez Jego wstawiennictwo. W tych intencjach będziemy się również modlić na różańcu o godz. 1730. Modlitwę poprowadzi Akcja Katolicka.

W zakrystii, lub w kancelarii przyjmujemy na wypominki jednorazowe i roczne, oraz na Msze św. zbiorowe za Zmarłych, które odprawimy w Dniu Zadusznym o godz. 900 i 1800. Pamiętajmy o naszych Zmarłych, prośmy Miłosiernego Boga o ich zbawienie.

W piątek 1. listopada, Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. jak
w każdą niedzielę. Na cmentarzu w Grębałowie o godz. 14
00 zostanie odprawiona, przez kapłanów Nowej Huty, Msza św. w intencji Zmarłych z naszych parafii. Po Mszy św. procesja żałobna po cmentarzu. W Mogile nabożeństwo na cmentarzu rozpocznie się o godz. 1515. Na cmentarzu tym, wśród wielu Parafian, spoczywa również śp. ks. Józef Zastawniak, proboszcz i budowniczy naszego kościoła oraz śp. ks. proboszcz Jan Gwizdoń. W naszym kościele o godz. 1715 różaniec za Zmarłych.

W sobotę Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. O godz. 900 i 1800 Msze św. zbiorowe za Zmarłych z procesją żałobną i czytaniem wypominków. Pamiętajmy o odpustach za Zmarłych. Więcej informacji o odpustach, w gablocie przed kościołem i na stronie parafii. Po Mszy św. o godz. 700 nabożeństwo pierwszosobotnie, prowadzone przez Róże Żywego Różańca.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 700, zmianka tajemnic różańcowych, natomiast po Mszy św. wieczornej zapraszamy na kolejny Wieczór Uwielbienia.

W sobotę 9 listopada pojedziemy do Kalwarii Zebrzydowskiej, aby odprawić Dróżki za Zmarłych, modlić się za nich, przeczytać wypominki i uczestniczyć o godz. 1100 we Mszy św. w Sanktuarium Matki Boskiej Kalwaryjskiej. Zapisy w kancelarii i zakrystii. Koszt 30 zł. Wyjazd sprzed kościoła o godz. 930.

Przed kościołem można nabyć w cenie 6 zł przewodnik po kościele i parafii czyżyńskiej. W przewodniku znajdują się archiwalne i współczesne zdjęcia z historii naszej parafii i kościoła, wraz z opisem, a także zostało zaprezentowane życie duszpasterskie naszej wspólnoty. Przewodnik stanowi zwięzłe źródło informacji o naszym kościele i parafii, może być także również miłą pamiątką dla nas i naszych Gości. Wraz z przewodnikiem ze stolika można wziąć również różne obrazki i widokówki dotyczące naszej parafii i naszego Patrona św. Judy Tadeusza.

Miłosiernemu Bogu polecamy dusze śp. Tadeusza Rogalę, lat 64; Irenę Obrzut, lat 87 i Jerzego Tywonka, lat 82, których pożegnaliśmy w minionym tygodniu. Wieczny odpoczynek…

Nabożeństwa

I-szy Czwartek
Godzina Święta: 17:00 - 18:00

I-szy Piątek
Spowiedź Święta:
rano: 6:30 - 7:30
po południu: 17:00 - 19:00
Msze Święte:
7:00, 18:00

I-sza Sobota
Msza Święta w intencji Rodzin naszej parafii: 8:30

Nowenna do św. Judy Tadeusza
28-ego dnia każdego miesiąca: 18:00

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
środa: 18:00

Adoracja Najświętszego Sakramentu
czwartek: 17:00 - 18:00

Wieczory Uwielbienia

Każda I niedziela miesiąca po Mszy Świętej o 18:00.

Poradnia dla narzeczonych

I i III wtorek miesiąca: 18:00 - 19:00

Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Więcej informacji...

Biblioteka parafialna

Czwartek: 17:00 - 18:00
Niedziela: 9:30 - 10:30

Do góry