Msze Święte

W tygodniu:
7:00, 18:00

W Niedziele i Święta:
7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 18:00

TRANSMISJA ONLINE

Kancelaria parafialna

Wtorek, Środa: 
16:00 - 17:30

Czwartek, Sobota:
8:00 - 10:00

Przeżywamy 33. Niedzielę Zwykłą. W przyszłą niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

W kalendarzu liturgicznym: jutro wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy, we wtorek bł. Salomei zakonnicy; w środę św. Rafała Kalinowskiego, kapłana; w czwartek wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. W piątek św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej, organistów, dyrygentów, chórów. Z tej okazji p. Organiście i Członkom parafialnego chóru Vox fidei, składamy serdecznie życzenia, dziękując za ich posługę i zaangażowanie w naszej parafii. Niech św. Cecylia wyprasza potrzebne łaski i dalej wspiera w ubogaceniu, poprzez muzykę i śpiew, liturgii w naszym kościele. Chór będzie śpiewał w najbliższą środę podczas Mszy św. wieczornej, a po Niej, wystąpi z krótkim koncertem.

Panowie Organista i Kościelny roznoszą opłatki na stół wigilijny, poświęcone w niedzielę 10 listopada. Przyjęcie od Kościelnego i Organisty świątecznych opłatków jest wyrazem wdzięczności wspólnoty parafialnej za ich całoroczną posługę w naszym kościele. Informujemy, że nikt inny nie został przez parafię upoważniony do roznoszenia opłatków, czy też zbierania z tego tytułu jakichkolwiek ofiar.

W sobotę 23 listopada, o godz. 730 sprzed kościoła, wyjazd na pielgrzymkę do Sanktuariów Archidiecezji Krakowskiej. Nawiedzimy m.in.: Sanktuarium Matki Bożej w Myślenicach, kościół MB Wniebowziętej w Niegowici, pierwszej parafii ks. Karola Wojtyły, uczcimy cudowny obraz Matki Bożej Śnieżnej w Tokarni i w Gdowie. Koszt 35 zł. Trwają jeszcze zapisy.

Od przyszłej niedzieli, parafialny zespół Caritas rozpocznie rozprowadzanie świec na stół wigilijny. Mała świeca kosztuje 8 zł, duża 15 zł. Ofiary złożone powyżej tych kwot, będą przeznaczone na pomoc  dla potrzebujących w parafii. Nasza parafia organizuje również wsparcie dla biednych z ofiar składanych do skarbon znajdujących się w kościele.

W dzisiejszą niedzielę obchodzimy po raz trzeci Światowy Dzień Ubogich. Myślą przewodnią tegorocznej edycji są słowa Psalmu 9: „Ufność nieszczęśliwych nigdy ich nie zawiedzie” (Psalm 9, 19). Metropolita Krakowski polecił, aby w każdej parafii została przeprowadzona zbiórka do puszek, a zebrane pieniądze przeznaczone po połowie: na organizację Święta Ubogich w Krakowie i na dzieła pomocy biednym w parafii. W naszej wspólnocie taka zbiórka do puszek odbędzie się w niedziele 1 i 8 grudnia, przy okazji sprzedaży świec wigilijnych. Zebrane środki planujemy przeznaczyć m.in. na organizację poczęstunku dla dzieci w czasie tegorocznych Rorat, a także na pomoc przedświąteczną dla potrzebujących w naszej parafii. Zbiórkę przeprowadzi parafialny zespół Caritas.

Miłosiernemu Bogu polecamy duszę śp. Anny Kozioł, lat 69, którą pożegnaliśmy w minionym tygodniu. Wieczny odpoczynek…

Nabożeństwa

I-szy Czwartek
Godzina Święta: 17:00 - 18:00

I-szy Piątek
Spowiedź Święta:
rano: 6:30 - 7:30
po południu: 17:00 - 19:00
Msze Święte:
7:00, 18:00

I-sza Sobota
Msza Święta w intencji Rodzin naszej parafii: 8:30

Nowenna do św. Judy Tadeusza
28-ego dnia każdego miesiąca: 18:00

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
środa: 18:00

Adoracja Najświętszego Sakramentu
czwartek: 17:00 - 18:00

Wieczory Uwielbienia

Każda I niedziela miesiąca po Mszy Świętej o 18:00.

Poradnia dla narzeczonych

I i III wtorek miesiąca: 18:00 - 19:00

Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Więcej informacji...

Biblioteka parafialna

Czwartek: 17:00 - 18:00
Niedziela: 9:30 - 10:30

Do góry