Msze Święte

W tygodniu:
6:30, 7:00, 18:00

W Niedziele i Święta:
7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 18:00

TRANSMISJA ONLINE

Kancelaria parafialna

Wtorek, Środa: 
16:00 - 17:30

Czwartek, Sobota:
8:00 - 10:00

Przeżywamy Niedzielę Palmową Męki Pańskiej. Dzisiaj również jesteśmy zachęceni, aby skorzystać z dyspensy od uczestniczenia w Mszy św. niedzielnej, pozostać w naszych domach i tam, w gronie rodzinnym, poprzez telewizję, radio, Internet, uczestniczyć w Mszy św. i innych nabożeństwach.

Z naszego kościoła zostanie przeprowadzona online transmisja Mszy św. o godz. 1000, 1130,1800 i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 1700. Zachęcamy do skorzystania z tych propozycji.

♦ W Wielkim Tygodniu wszystkie nabożeństwa i Msze św. będą odprawiane w kościele, o stałych godzinach, jednak bez udziału Wiernych. Będziemy je transmitować online. Dokładny plan transmisji jest osobno podany na stronie parafii i na Facebooku.

♦ W obecnym, tak szczególnie trudnym czasie, przystąpienie do spowiedzi i Komunii Świętej jest bardzo utrudnione, ze względu na obowiązujące obostrzenia. W duchu wzajemnej odpowiedzialności za siebie musimy zachować więc wszelkie środki ostrożności. Dla osób, które mimo wszystko muszą przed Wielkanocą skorzystać z sakramentu pokuty i Eucharystii, proponujemy następujące godziny: Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę: od godz. 15.00 do 17.30. Spowiedź będzie się odbywać w kaplicy MB Nieustającej Pomocy. W kościele nie będzie mogło przebywać w tym samym czasie więcej niż 5 osób (będzie to ściśle respektowane). Po spowiedzi będzie możliwość przyjęcia Komunii Świętej.

Pamiętajmy, że w Archidiecezji Krakowskiej okres spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej kończy się w Uroczystość Trójcy Świętej, czyli w tym roku 7 czerwca. Jest więc jeszcze czas, aby wypełnić przykazania kościelne, dotyczące tej powinności.

♦ Wielki Czwartek to dzień ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 1800, transmitowana online. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w domach.

♦ Wielki Piątek to dzień Męki i Śmierci P. Jezusa na krzyżu. W tym dniu obowiązuje posty ścisły. O godz. 1500 Koronka do Miłosierdzia Bożego, o 1700 Droga Krzyżowa. O godz. 1800 rozpocznie się Liturgia Wielkiego Piątku Męki Pańskiej, po niej Gorzkie Żale.

♦ W Wielką Sobotę nie będzie tradycyjnego świecenia pokarmów. Zachęcamy, zgodnie z dekretem Metropolity Krakowskiego, do wspólnej modlitwy i błogosławieństwa posiłku w domu, przed spożyciem śniadania wielkanocnego, podobnie jak modlimy się w gronie rodzinnym przed Wigilią w Boże Narodzenie. Tekst błogosławieństwa pokarmów znajduje się na stronie naszej parafii i na Facebooku. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 1800. Będzie transmitowana online.

Ponieważ sytuacja dotycząca epidemii ma charakter dynamiczny, dalsze informacje dotyczące przeżywania Wielkiego Tygodnia i Uroczystości wielkanocnych w naszym kościele, podamy za kilka dni. Prosimy o śledzenie informacji na stronie parafii

♦ Kancelaria parafialna, pozostaje zamknięta aż do odwołania. W sprawach koniecznych prosimy dzwonić pod numer parafii.

♦ Odwołane zostały środowe spotkania z doradcą podatkowym.

Serdecznie dziękujemy Parafianom, którzy na konto parafii, wpłacają ofiary na potrzeby naszej parafii w tym niezwykle trudnym czasie. Za każdy przejaw życzliwości, z serca Wam dziękujemy. Bóg zapłać!

♦ Zachęcamy do gorliwej modlitwy błagalnej o wygaśniecie epidemii. My kapłani modlimy się codziennie w tej intencji o godz. 2030, odmawiając Różaniec i Apel Jasnogórski. W naszych modlitwach, przez wstawiennictwo naszego Patrona św. Judy Tadeusza, polecamy również całą naszą Parafię. Do solidarnej modlitwy o tej godzinie, zachęcamy wszystkich Parafian, osoby samotne, rodziny.

♦ Miłosiernemu Bogu polecamy dusze śp. Cecylii Litwińskiej-Berezińskiej, lat 91
i Andrzeja Moksy, lat 64, których pożegnaliśmy w minionym tygodniu. Wieczny odpoczynek…

Nabożeństwa

I-szy Czwartek
Godzina Święta: 17:00 - 18:00

I-szy Piątek
Spowiedź Święta:
rano: 6:30 - 7:30
po południu: 17:00 - 19:00
Msze Święte:
6:30, 7:00, 17:00, 18:00

I-sza Sobota
Msza Święta w intencji Rodzin naszej parafii: 8:30

Nowenna do św. Judy Tadeusza
28-ego dnia każdego miesiąca: 18:00

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
środa: 18:00

Adoracja Najświętszego Sakramentu
czwartek: 17:00 - 18:00

Wieczory Uwielbienia

Każda I niedziela miesiąca po Mszy Świętej o 18:00.

Poradnia dla narzeczonych

I i III wtorek miesiąca: 18:00 - 19:30

Zapisy: www.ftrodzinie.pl/

Więcej informacji...

Biblioteka parafialna

Czwartek: 17:00 - 18:00
Niedziela: 9:30 - 10:30

Konto parafii

Bank Pekao S.A. Kraków

97 1240 4588 1111 0000 5492 0365

Kontakt

ul. Wężyka 6
31-580 Kraków

tel. 012 647 94 88
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

logo juda

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 121

Wczoraj 467

W tym tygodniu 1719

W tym miesiącu 1719

Wszystkie odwiedziny 880785

Obecnie 34 gości na stronie.

Do góry