Msze Święte

W tygodniu:
6:30, 7:00, 18:00

W Niedziele i Święta:
7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 18:00

TRANSMISJA ONLINE

Kancelaria parafialna

Wtorek, Środa: 
16:00 - 17:30

Czwartek, Sobota:
8:00 - 10:00

Przeżywamy 11. Niedzielę Zwykłą. Nabożeństwo czerwcowe z procesją o godz. 1730. W ramach oktawy Bożego Ciała procesja eucharystyczna codziennie, do czwartku, po Mszy św. wieczornej.

W kalendarzu liturgicznym: w środę wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika; w piątek Uroczystość Najświętszego Serca P. Jezusa. Jest to patronalne święto Straży Honorowej Najświętszego Serca P. Jezusa. Członkom Straży Honorowej z naszej parafii, składamy serdeczne życzenia, dziękujemy za ich modlitwę i zaangażowanie w życie religijne naszej parafii. W piątek, ze względu na Uroczystość Serca P. Jezusa, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

W najbliższy czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Na Mszę św. wieczorną
i procesję zapraszamy matki w stanie błogosławionym, dzieci z naszej parafii, szczególnie te najmniejsze, wraz z rodzicami. Na zakończenie procesji otrzymają specjalne błogosławieństwo. Zostaną także pobłogosławione
kwiaty, zioła, wianki i rozdane słodkie nagrody na podziękowanie za uczestnictwo w procesji Bożego Ciała wokół naszego kościoła
i przez całą Oktawę.

W dzisiejszą niedzielę członkowie Rady Parafialnej, Ekonomicznej, Zespołu Caritas, przeprowadzają drugą część zbiórki inwestycyjnej na potrzeby naszej parafii. Podobnie jak to było tydzień temu, ofiarę można złożyć bezpośrednio przy stoliku lub przekazać osobom tam siedzącym kopertę z ofiarą i informacją o Ofiarodawcach. Można również dokonać wpłaty na konto parafii, lub też w inny sposób przekazać swoją ofiarę. Numer konta znajduje się na stronie głównej parafii, jest również na stoliku przed kościołem. Nazwiska wszystkich Ofiarodawców zostaną wpisane do księgi zbiórek parafialnych. Wszystkim Ofiarodawcom, wspierającym naszą parafię składamy serdeczne Bóg zapłać!

Ponieważ w tym roku nie odbędzie się nasze parafialne czuwanie na Jasnej Górze, zaplanowane na 19/20 czerwca, dlatego pragniemy zaprosić Parafian na czuwanie przy Matce Bożej Królowej Polski w naszym kościele, dokładnie w tym samym dniu, czyli w piątek 19 czerwca. O godz. 1900 rozpocznie się modlitewne czuwanie ze śpiewem, modlitwą różańcową z udziałem naszej scholi uwielbieniowej. O 2000 zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna w intencji Ofiarodawców naszej parafii, w dowód wdzięczności, i ich rodzin. O 2100 Apel Jasnogórski i zawierzenie naszej parafii opiece i wstawiennictwu Matki Bożej. Serdecznie zapraszamy do udziału w czuwaniu maryjnym w naszym kościele.

Kilka informacji o inwestycjach wykonanych w ostatnim czasie: czekamy na zakończenie formalności, które pozwolą na uruchomienie, zainstalowanej w maju, instalacji fotowoltaicznej, dla plebanii i sal katechetycznych. Zostały dokonane niezbędne remonty
w instalacji pod kościołem, służące zwiększeniu skuteczności ogrzewania w naszym kościele (nagrzewnica, filtry, izolacja termiczna, inne…) Wkrótce, w drzwiach tylnych kościoła zostaną zamontowane kurtyny grzewcze, a w kaplicach i kościele nowe wentylatory, wymuszające konieczną cyrkulację powietrza i wentylację naszego kościoła. Zostało także wykonanych wiele drobnych robót remontowych w kościele i na plebanii. Wszystko to jest możliwe dzięki Waszej życzliwości Drodzy Ofiarodawcy, Waszej trosce o parafię,
a także zaufaniu do nas kapłanów. Jeszcze raz chcemy powiedzieć:
Bóg zapłać!

Najbliższy piątek będzie 3. piątkiem miesiąca. Z tej racji Msza św. wieczorna
o godz. 18
00 zostanie odprawiona w intencji małżonków, którzy w tym miesiącu przeżywają kolejną rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa. Serdecznie zapraszamy!

Miłosiernemu Bogu polecamy duszę śp. Ewy Mazur, lat 82, którą pożegnaliśmy
w minionym tygodniu.
Wieczny odpoczynek…

Nabożeństwa

I-szy Czwartek
Godzina Święta: 17:00 - 18:00

I-szy Piątek
Spowiedź Święta:
rano: 6:30 - 7:30
po południu: 17:00 - 19:00
Msze Święte:
6:30, 7:00, 17:00, 18:00

I-sza Sobota
Msza Święta w intencji Rodzin naszej parafii: 8:30

Nowenna do św. Judy Tadeusza
28-ego dnia każdego miesiąca: 18:00

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
środa: 18:00

Adoracja Najświętszego Sakramentu
czwartek: 17:00 - 18:00

Wieczory Uwielbienia

Każda I niedziela miesiąca po Mszy Świętej o 18:00.

Poradnia dla narzeczonych

I i III wtorek miesiąca: 18:00 - 19:30

Zapisy: www.ftrodzinie.pl/

Więcej informacji...

Biblioteka parafialna

Czwartek: 17:00 - 18:00
Niedziela: 9:30 - 10:30

Konto parafii

Bank Pekao S.A. Kraków

97 1240 4588 1111 0000 5492 0365

Kontakt

ul. Wężyka 6
31-580 Kraków

tel. 012 647 94 88
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

logo juda

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 9

Wczoraj 673

W tym tygodniu 9

W tym miesiącu 7552

Wszystkie odwiedziny 930328

Do góry