Msze Święte

W tygodniu:
7:00, 18:00

W Niedziele i Święta:
7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 18:00

TRANSMISJA ONLINE

Kancelaria parafialna

Wtorek, Środa: 
16:00 - 17:30

Czwartek, Sobota:
8:00 - 10:00

♦ Przeżywamy 21. Niedzielę Zwykłą.

♦ W kalendarzu liturgicznym: jutro Uroczystość NMP Częstochowskiej, odpust w parafii na os. Szklane Domy. W naszym kościele, po Mszy św. odnowimy akt zawierzenia narodu polskiego Matce Bożej. We wtorek wspomnienie św. Moniki; w środę św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła. Po Mszy św. o godz. 1800 Nowenna ku czci św. Judy Tadeusza, Patrona naszej parafii, z czytaniem próśb zanoszonych do Boga przez Jego wstawiennictwo.  W czwartek wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

♦ W przyszłą niedzielę 1 września, po Mszy św. o godz. 700 zmianka tajemnic różańcowych, a po Mszy św. wieczornej kolejny Wieczór Uwielbienia, z modlitwą o uzdrowienie, adoracją, śpiewem, indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

♦ Z dniem wczorajszym praktykę duszpasterską w naszej parafii rozpoczął kleryk Wojciech Leśniak, alumn V roku Krakowskiego Wyższego Seminarium Duchownego, przygotowujący się do przyjęcia święceń diakonatu. Księdzu Wojciechowi, życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki św. Judy Tadeusza – Patrona naszej parafii.

♦ W niedzielę 8 września br., odbędzie się XXVII Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej. Jej hasłem są słowa: Oblubieniec jest z wami, zaczerpnięte z napisanego przed 25. laty Listu do rodzin św. Jana Pawła II. Nasza parafia, jak co roku, organizuje wspólny wyjazd na tę pielgrzymkę. W programie: o godz. 900 Droga Krzyżowa od stacji „U Piłata”, o 1100 Msza św. pod przewodnictwem Metropolity Krakowskiego. Wyjazd sprzed kościoła o godz. 630. Koszt 35 zł, zapisy w zakrystii i kancelarii. Do udziału w Pielgrzymce zapraszamy małżeństwa i rodziny naszej parafii.

♦ Październikowa pielgrzymka Szlakiem Bożego Miłosierdzia, została odwołana.

         ♦ Spotkanie organizacyjne dla pielgrzymów, którzy w listopadzie będą uczestniczyć w pielgrzymce do Ziemi Świętej odbędzie się we wtorek 17 września br. o godz. 1900 na plebanii. Przypominamy o konieczności dokonania brakujących wpłat do 10 września br. u ks. Sebastiana lub w biurze podróży.

♦ W parafii Matki Bożej Częstochowskiej na Szklanych Domach trwają zapisy dorosłych na przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Szczegóły na stronie naszej parafii.

♦ Miłosiernemu Bogu polecamy śp. Helenę Galas, lat 86 i Jolantę Stasiowską-Ziętek, lat 59, których pożegnaliśmy w minionym tygodniu. Wieczny odpoczynek…

Nabożeństwa

I-szy Czwartek
Godzina Święta: 17:00 - 18:00

I-szy Piątek
Spowiedź Święta:
rano: 6:30 - 7:30
po południu: 17:00 - 19:00
Msze Święte:
7:00, 18:00

I-sza Sobota
Msza Święta w intencji Rodzin naszej parafii: 8:30

Nowenna do św. Judy Tadeusza
28-ego dnia każdego miesiąca: 18:00

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
środa: 18:00

Adoracja Najświętszego Sakramentu
czwartek: 17:00 - 18:00

Wieczory Uwielbienia

Każda I niedziela miesiąca po Mszy Świętej o 18:00.

Poradnia dla narzeczonych

I i III wtorek miesiąca: 18:00 - 19:00

Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Więcej informacji...

Biblioteka parafialna

Czwartek: 17:00 - 18:00
Niedziela: 9:30 - 10:30

Do góry