Msze Święte

W tygodniu:
7:00, 18:00

W Niedziele i Święta:
7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 18:00

TRANSMISJA ONLINE

Kancelaria parafialna

Wtorek, Środa: 
16:00 - 17:30

Czwartek, Sobota:
8:00 - 10:00

Przeżywamy 27. Niedzielę Zwykłą. O godz. 1730 nabożeństwo różańcowe, a po Mszy św. o 1800, kolejny Wieczór Uwielbienia z adoracją, śpiewem, indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

W dzisiejszą niedzielę, przed kościołem, członkowie Rady Duszpasterskiej, Ekonomicznej, zespołu Caritas przeprowadzają zbiórkę na potrzeby naszej parafii i wszystkie wykonane w tym roku prace remontowe w kościele, na plebanii i starej plebanii. Jest to pierwsza w tym roku, dodatkowa składka na potrzeby parafii. Wszystkim Ofiarodawcom, wspierającym materialnie naszą parafię, składamy serdeczne Bóg zapłać!. Msza św. w intencji Ofiarodawców, w dowód wdzięczności, zostanie odprawiona w dniu parafialnego odpustu 27 października o godz. 1130.

W dzisiejszą niedzielę imieniny obchodzi ks. Artur Czepiel, wikariusz w naszej parafii. Ks. Arturowi, wraz z darem modlitwy, życzymy obfitości Bożych łask i darów w posłudze duszpasterskiej w naszej wspólnocie parafialnej.

W dniu dzisiejszym, na Mszę św. o godz. 1800, inaugurującą nowy rok akademicki w Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie, zapraszamy studentów AWF, pracowników naukowych tej Uczelni, jak również wszystkich studentów z naszej parafii i mieszkających na terenie parafii. Będziemy prosić Boga o błogosławieństwo w nowym roku akademickim.

Nabożeństwa różańcowe, zarówno w niedziele, jak i w tygodniu o godz. 1730.

W kalendarzu liturgicznym: jutro wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej; we wtorek święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa.

W przyszłą niedzielę 13 października, po Mszy św. wieczornej odprawimy ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie z kazaniem, procesją różańcową. Z tego powodu, w tym dniu nie będzie nabożeństwa różańcowego o godz. 1730, ponieważ różaniec odmówimy w czasie procesji.

W naszej parafii, w minionym miesiącu, rozpoczęło się przygotowanie dzieci z klas III do 1. Komunii św. i przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania, uczniów z klas: VII, VIII szkół podstawowych oraz klas I szkół ponadpodstawowych z całej naszej parafii. Dokładne informacje i terminarz spotkań na stronie internetowej i Facebooku. Prosimy rodziców, których to dotyczy, o zainteresowanie się, czy ich dzieci zostały zapisane
i uczestniczą w przygotowaniach.

W zakrystii, lub w kancelarii przyjmujemy na wypominki jednorazowe i roczne, oraz na Msze św. zbiorowe za Zmarłych, które odprawimy w Dniu Zadusznym o godz. 900 i 1800. Pamiętajmy o naszych Zmarłych, śpieszmy im z modlitewną pomocą, prośmy Miłosiernego Boga o ich zbawienie. Bardzo prosimy, aby imiona i nazwiska Zmarłych pisać czytelnie, w 1. przypadku, mianowniku.

Przypominamy, że w naszej parafii wypominki roczne czytamy w każdą niedzielę przed Mszą św. o godz. 700, 830, 1000, 1130 i 1800; natomiast wypominki jednorazowe w Dzień Zaduszny i przez całą oktawę Uroczystości Wszystkich Świętych w czasie nabożeństwa różańcowego o godz. 1730.

W przyszłą niedzielę, w całej Polsce będzie obchodzony XIX Dzień Papieski pod hasłem: Wstańcie, chodźmy!. Z tej racji Akcja Katolicka z naszej parafii będzie, jak co roku, zbierała przed kościołem ofiary na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która poprzez stypendia wspiera materialnie i duchowo rzeszę ponad 2500 stypendystów z całej Polski. Św. Jan Paweł II nazywał to dzieło swoim żywym pomnikiem.

Również w przyszłą niedzielę o godz. 1600 na plebanii odbędzie się spotkanie Zelatorów Róż Różańcowych z naszej parafii.

W przyszłą niedzielę, o godz. 1000, zostanie odprawiona Msza św. w intencji Pielgrzymów na nocne czuwanie na Jasnej Górze, z autobusu ks. Sebastiana.

Jutro o godz. 1830 w sali na plebanii, odbędzie się spotkanie organizacyjne dla osób wyjeżdzających we czwartek na pielgrzymkę Perły Podkarpacia. Zainteresowanych prosimy o obecność!.

Miłosiernemu Bogu polecamy dusze śp. Piotra Dadeja, lat 61; Stefanii Piec, lat 95 i Stanisława Olszewskiego, lat 89, których pożegnaliśmy w minionym tygodniu. Wieczny odpoczynek…

Nabożeństwa

I-szy Czwartek
Godzina Święta: 17:00 - 18:00

I-szy Piątek
Spowiedź Święta:
rano: 6:30 - 7:30
po południu: 17:00 - 19:00
Msze Święte:
7:00, 18:00

I-sza Sobota
Msza Święta w intencji Rodzin naszej parafii: 8:30

Nowenna do św. Judy Tadeusza
28-ego dnia każdego miesiąca: 18:00

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
środa: 18:00

Adoracja Najświętszego Sakramentu
czwartek: 17:00 - 18:00

Wieczory Uwielbienia

Każda I niedziela miesiąca po Mszy Świętej o 18:00.

Poradnia dla narzeczonych

I i III wtorek miesiąca: 18:00 - 19:00

Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Więcej informacji...

Biblioteka parafialna

Czwartek: 17:00 - 18:00
Niedziela: 9:30 - 10:30

Do góry