Msze Święte

W tygodniu:
7:00, 18:00

W Niedziele i Święta:
7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 18:00

TRANSMISJA ONLINE

Kancelaria parafialna

Wtorek, Środa: 
16:00 - 17:30

Czwartek, Sobota:
8:00 - 10:00

Przeżywamy 3. Niedzielę Adwentu. Roraty w tygodniu o godz. 630. Przed Roratami śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

Przed kościołem można jeszcze nabyć świece na stół wigilijny w cenie 8 i 15 zł. Ofiary złożone powyżej tych kwot, jak również składane do skarbon w kościele, są przeznaczane na przedświąteczną pomoc  dla potrzebujących w naszej parafii.

Parafialna spowiedź św. z okazji Świąt Bożego Narodzenia będzie w najbliższą sobotę 21 grudnia, w godz. od 630 do 1000 i po południu od 1500 do 1900. Na ten dzień zostali poproszeni spowiednicy spoza parafii, aby dać wszystkim możliwość dogodnego skorzystania z tego sakramentu. Nie czekajmy ze spowiedzią na ostatnią niedzielę przed Świętami, czy też sam dzień Wigilii. Od najbliższej środy, będziemy spowiadać już od godz. 1700. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty.

Świąteczna spowiedź i Komunia św. dla chorych i starszych, których nie odwiedzamy w 1. piątki i soboty miesiąca, będzie również w sobotę 21 grudnia od godz. 1000. Prosimy o zgłaszanie tych osób w zakrystii lub w kancelarii.

Najbliższy piątek, 21 grudnia, będzie 3. piątkiem miesiąca. Z tej racji Msza św. wieczorna zostanie odprawiona w intencji małżeństw, które w tym miesiącu przeżywają rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa. Zapraszamy do udziału zarówno grudniowych Jubilatów, jak i wszystkich małżonków i rodziny naszej parafii.

Wspólnota oazowa rozprowadza przed kościołem sianko na stół wigilijny. Młodzież serdecznie dziękuje za złożone ofiary i życzliwość.

W piątek 27 grudnia, kapłani naszej parafii rozpoczną wizytę duszpasterską. Plan kolędy jest już zamieszczony w gablocie, na stronie internetowej, na Facebooku i będzie zawsze podawany z dwutygodniowym wyprzedzeniem. Jak co roku, będą również roznoszone przez ministrantów zawiadomienia kolędowe, zawierające informacje o terminie kolędy, przybliżonej godzinie i osobie kapłana. Jednak, gdy kolęda będzie dotyczyła ulicy, przy której są domy jednorodzinne, zawiadomienie ministranci zostawią w każdym domu. Natomiast w przypadku wizyty duszpasterskiej w blokach, zawiadomienia kolędowe zostaną umieszczone tylko przy wejściu do konkretnej klatki (klatek) lub w windzie. Taka decyzja została podjęta ze względu na bezpieczeństwo ministrantów roznoszących zawiadomienia, częste trudności w wejściu do danego bloku (klatki), tym bardziej do konkretnego mieszkania. Spotykaliśmy się także z niezadowoleniem, że zawiadomienia pozostawiano w drzwiach każdego mieszkania. Liczymy na zrozumienie zaproponowanych zmian.

Otwórzmy drzwi naszych domów przed kapłanem, razem z nim módlmy się o błogosławieństwo Boże w domu, w rodzinie. Za okazaną nam gościnność i ofiarność podczas tegorocznej kolędy, już dzisiaj składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać!

W przyszłym roku nasza parafia pragnie zorganizować dwie zagraniczne pielgrzymki. Pierwszą samolotową do Gruzji w dniach: 25 maja – 1 czerwca; drugą autokarową do Włoch w dniach 3 – 12 października. Programy tych pielgrzymek znajdują się na stronie naszej parafii w zakładce Pielgrzymki 2020. Prosimy o zastanowienie się nad możliwością skorzystania z tych propozycji. Dodatkowe informacje w zakrystii i kancelarii.

Miłosiernemu Bogu polecamy duszę śp. Roberta Rembacza, lat 52 i Stefana Woźniaka, lat 79, których pożegnaliśmy w minionym tygodniu. Wieczny odpoczynek…

Nabożeństwa

I-szy Czwartek
Godzina Święta: 17:00 - 18:00

I-szy Piątek
Spowiedź Święta:
rano: 6:30 - 7:30
po południu: 17:00 - 19:00
Msze Święte:
7:00, 18:00

I-sza Sobota
Msza Święta w intencji Rodzin naszej parafii: 8:30

Nowenna do św. Judy Tadeusza
28-ego dnia każdego miesiąca: 18:00

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
środa: 18:00

Adoracja Najświętszego Sakramentu
czwartek: 17:00 - 18:00

Wieczory Uwielbienia

Każda I niedziela miesiąca po Mszy Świętej o 18:00.

Poradnia dla narzeczonych

I i III wtorek miesiąca: 18:00 - 19:00

Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Więcej informacji...

Biblioteka parafialna

Czwartek: 17:00 - 18:00
Niedziela: 9:30 - 10:30

Do góry