Msze Święte

W tygodniu:
7:00, 18:00

W Niedziele i Święta:
7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 18:00

TRANSMISJA ONLINE

Kancelaria parafialna

Wtorek, Środa: 
16:00 - 17:30

Czwartek, Sobota:
8:00 - 10:00

Przeżywamy 3. Niedzielę Zwykłą.

We wtorek, z racji 28 dnia miesiąca, po Mszy św. wieczornej Nowenna do św. Judy Tadeusza z czytaniem próśb zanoszonych do Boga przez Jego wstawiennictwo. Od godz. 1730 Akcja Katolicka poprowadzi różaniec w intencjach przesłanych do naszej parafii z prośbą o modlitwę przez wstawiennictwo św. Judy Tadeusza. Serdecznie zapraszamy!

W kalendarzu liturgicznym: we wtorek wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła; w piątek św. Jana Bosko, kapłana; w przyszłą niedzielę Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Podczas każdej Mszy św. obrzęd poświęcenia gromnic. Przynosząc do kościoła gromnice prosimy o ich właściwe zabezpieczenie, tak, aby wosk nie wylewał się na posadzkę kościoła, czy też na materace na ławkach.

W niedzielę 2 lutego, przypada także XXIV Dzień Życia Konsekrowanego, który jest szczególną okazją do podziękowania Panu Bogu za dar, jakim dla całego Kościoła jest życie zakonne w różnych jego formach i wymiarach. Będziemy się modlić o nowe powołania zakonne, szczególnie z naszej parafii. W święto 2 lutego, składka, jak co roku, przeznaczona będzie na pomoc zakonom kontemplacyjnym, klauzurowym.

W tym tygodniu przypada 1. sobota i niedziela miesiąca. W 1. sobotę, po Mszy św. o godz. 700 adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pierwszosobotnie, prowadzone przez Róże Żywego Różańca. O godz. 830 Msza św. w intencji małżeństw i rodzin naszej parafii.

W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 700 zmianka tajemnic różańcowych, a po Mszy św. o godz. 1800 Wieczór Uwielbienia, z adoracją Najświętszego Sakramentu, modlitwą o uzdrowienie i indywidualnym błogosławieństwem.

W tym tygodniu zakończy się wizyta duszpasterska. Pragniemy serdeczne podziękować wszystkim rodzinom, osobom samotnym, za otwarte przed kapłanem drzwi, okazywaną nam „po kolędzie” gościnność i ofiarność. Wyrazem naszej wdzięczności będą tzw. Msze św. kolędowe, które w niedzielę 16 lutego zostaną odprawione w intencji Parafian, którzy w okresie Bożego Narodzenia przyjęli kapłana z wizytą duszpasterską. Będziemy prosić Boga o zdrowie i Jego błogosławieństwo w naszych domach, rodzinach w Nowym Roku.

W sobotę 22 lutego odbędzie się Pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej na Dróżki Męki P. Jezusa. Chcemy się modlić o gorliwe przeżycie rekolekcji wielkopostnych, które w naszej parafii rozpoczną się 1marca - w 1. Niedzielę Wielkiego Postu. W tym roku będziemy je przeżywać w ramach peregrynacji figury św. Michała Archanioła z Góry Gargano, która do naszej parafii przybędzie już w sobotę wieczorem, 29 lutego. Wyjazd do Kalwarii o godz. 830, koszt 30 zł. W programie: Msza św. o godz. 1000, po niej parafialna Droga Krzyżowa. Zapisy w zakrystii i kancelarii.

Chcemy przypomnieć osobom zapisanym na pielgrzymkę do Włoch o pobraniu w zakrystii stosownych dokumentów, jeśli jeszcze tego nie zrobiły i dokonanie pierwszej wpłaty koniecznie do dnia 15 lutego. Dodatkowe informacje u ks. proboszcza.

Nabożeństwa

I-szy Czwartek
Godzina Święta: 17:00 - 18:00

I-szy Piątek
Spowiedź Święta:
rano: 6:30 - 7:30
po południu: 17:00 - 19:00
Msze Święte:
7:00, 18:00

I-sza Sobota
Msza Święta w intencji Rodzin naszej parafii: 8:30

Nowenna do św. Judy Tadeusza
28-ego dnia każdego miesiąca: 18:00

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
środa: 18:00

Adoracja Najświętszego Sakramentu
czwartek: 17:00 - 18:00

Wieczory Uwielbienia

Każda I niedziela miesiąca po Mszy Świętej o 18:00.

Poradnia dla narzeczonych

I i III wtorek miesiąca: 18:00 - 19:00

Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Więcej informacji...

Biblioteka parafialna

Czwartek: 17:00 - 18:00
Niedziela: 9:30 - 10:30

Do góry