Msze Święte

W tygodniu:
7:00, 18:00

W Niedziele i Święta:
7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 18:00

TRANSMISJA ONLINE

Kancelaria parafialna

Wtorek, Środa: 
16:00 - 17:30

Czwartek, Sobota:
8:00 - 10:00

W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy nabożeństwo czterdziestogodzinne, wprowadzające w okres Wielkiego Postu. Po Mszy św. o 1300 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwa do godz. 1800. O 1500 Koronka do Bożego Miłosierdzia, o 1730 Nieszpory Eucharystyczne i Nowenna do św. Michała Archanioła. Jutro i we wtorek adoracja Najświętszego Sakramentu rozpoczynać się będzie w Godzinie Bożego Miłosierdzia, czyli o 1500 i trwać do Mszy św. wieczornej. O godz. 1730 Nieszpory Eucharystyczne z Nowenną. Zapraszamy wszystkich do adoracji Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.

Najbliższa środa będzie Środą Popielcową, rozpoczynającą Wielki Post. W tym dniu obowiązuje post ścisły i nie można skorzystać z dyspensy od pokarmów mięsnych.

Zewnętrznym znakiem wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest obrzęd posypania głów popiołem. Będzie on miał miejsce podczas każdej Mszy św., które w Środę Popielcową zostaną odprawione o godz.: 700, 900, 1630, 1800 i dodatkowo o godz. 1930 dla wszystkich pracujących i studentów. W Środę Popielcową kancelaria będzie nieczynna.

Składka w Środę Popielcową, zgodnie z tradycją naszej parafii, będzie przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu i do dekoracji kościoła przez cały rok.

W Wielkim Poście zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwie Drogi Krzyżowej. W piątki: dla dzieci o 1630, dla dorosłych o 1715, dla młodzieży i wszystkich chętnych o 1900; w niedzielę o 1600.

Zapraszamy również do udziału w Gorzkich Żalach, w każdą niedzielę Wielkiego Postu o 1700. Za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej i udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny.

W sobotę o 1730 przywitamy w naszym kościele figurę św. Michała Archanioła i rozpoczną się rekolekcje wielkopostne. Program rekolekcji umieszczony jest na plakacie, stronie parafii, na Facebooku, a także na ulotkach, które znajdują się na stolikach przy wyjściu z kościoła. Serdecznie prosimy o zabranie ich dla siebie, sąsiadów, dla tych, których dzisiaj nie ma w kościele. Prosimy także o modlitwę w intencji rekolekcji i o udział w nich. Przyjdźmy licznie na przywitanie figury św. w sobotę wieczorem.

W piątki Wielkiego Postu, Msze św. o godz. 630 i 700, będą odprawiane przy bocznym ołtarzu, przed krzyżem P. Jezusa.

W piątek, 28 lutego po Mszy św. wieczornej Nowenna do św. Judy Tadeusza z czytaniem próśb zanoszonych do Boga przez Jego wstawiennictwo.

W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 700 zmianka tajemnic różańcowych, a po Mszy św. o godz. 1800 Wieczór Uwielbienia z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów za przyczyną św. Michała Archanioła.

W tym roku, w każdą środę marca i kwietnia, (początek w środę 4 marca), od godz. 1830, w sali na plebanii doradca podatkowy, będzie bezpłatnie pomagał potrzebującym wypełnić i rozliczyć zeznania podatkowe PIT za rok 2019. Przekazany przy tej okazji 1% na rzecz Caritas Archidiecezji Krakowskiej, wesprze działalność Caritas, podejmowaną na rzecz ubogich i potrzebujących. Dla ułatwienia należy przynieść rozliczenie podatkowe z poprzedniego roku.

Zapraszamy do udziału w pielgrzymkach parafialnych. Najbliższa to wyjazd do Myślenic, w sobotę 14 marca, na Mszę św. w Sanktuarium i Misterium Męki Pańskiej (koszt 30 złotych, wyjazd godz. 1100). Następna w kolejną sobotę 21 marca: Nasza piękna Małopolska. W programie m.in: Msza św. i zwiedzanie opactwa SS. Benedyktynek w Staniątkach, następnie zwiedzanie kopalni w Bochni (śladami kaplic bocheńskich górników) i zamku królewskiego w Niepołomicach. Szczegóły na stronie internetowej w zakładce PIELGRZYMKI 2020.

Nie ma wolnych miejsc na tegoroczną, październikową pielgrzymkę do Włoch. Ponieważ cieszyła się ona dużym zainteresowaniem, planujemy zorganizować analogiczną pielgrzymkę, z tym samym programem, pod koniec kwietnia 2021 r.

Dyrekcja SP 156 im. kard. Adama Stefana Sapiehy, zaprasza na dzień otwarty, który odbędzie się w czwartek 27 lutego. W programie: o godz. 1730 spotkanie z dyrekcją, potem zwiedzanie budynku szkoły, udział w loteriach, konkursach i innych atrakcjach. 

Miłosiernemu Bogu polecamy dusze śp. Heleny Mars, lat 97 i Franciszka Brózdy, lat 73, których pożegnaliśmy w minionym tygodniu. Wieczny odpoczynek…

Nabożeństwa

I-szy Czwartek
Godzina Święta: 17:00 - 18:00

I-szy Piątek
Spowiedź Święta:
rano: 6:30 - 7:30
po południu: 17:00 - 19:00
Msze Święte:
7:00, 18:00

I-sza Sobota
Msza Święta w intencji Rodzin naszej parafii: 8:30

Nowenna do św. Judy Tadeusza
28-ego dnia każdego miesiąca: 18:00

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
środa: 18:00

Adoracja Najświętszego Sakramentu
czwartek: 17:00 - 18:00

Wieczory Uwielbienia

Każda I niedziela miesiąca po Mszy Świętej o 18:00.

Poradnia dla narzeczonych

I i III wtorek miesiąca: 18:00 - 19:00

Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Więcej informacji...

Biblioteka parafialna

Czwartek: 17:00 - 18:00
Niedziela: 9:30 - 10:30

Do góry