Msze Święte

W tygodniu:
6:30, 7:00, 18:00

W Niedziele i Święta:
7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 18:00

Kancelaria parafialna

Wtorek, Środa: 
16:00 - 17:30

Czwartek, Sobota:
8:00 - 10:00

♦ Przeżywamy 9. Niedzielę Zwykłą. O godz. 1130 zostanie odprawiona Msza św. w intencji dzieci z naszej parafii, a o godz. 1500 w ogrodzie Sióstr Franciszkanek od św. Klary, przy ul. Gałczyńskiego 7, rozpocznie się piknik rodzinny z licznymi atrakcjami, zabawami, nagrodami i poczęstunkiem. Zakończenie o godz. 1730. Serdecznie zapraszamy.

Nabożeństwo czerwcowe o godz. 1730. Po Mszy św. o 1800 kolejny Wieczór Uwielbienia, z adoracją Najświętszego Sakramentu, modlitwą o uzdrowienie i indywidualnym błogosławieństwem. O godz. 1900 spotkanie członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Rady Ekonomicznej.

♦  W dzisiejszą niedzielę gościmy w naszej parafii młodzież, która przygotowuje się do wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży do Panamy. Po Mszach św. możliwość złożenia ofiary, która wesprze ich wyjazd.

W kalendarzu liturgicznym: w piątek Uroczystość Najświętszego Serca P. Jezusa. Jest to patronalne święto Straży Honorowej Najświętszego Serca P. Jezusa. Członkom Straży Honorowej składamy serdeczne życzenia, dziękujemy za ich modlitwę i zaangażowanie w życie religijne naszej parafii. W piątek, ze względu na Uroczystość Serca P. Jezusa, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

♦  W środę, 6 czerwca, w godzinach: 1630 - 1730, dyżur parafialnego zespołu Caritas, po Mszy św. spotkanie zespołu.  

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim Parafianom, którzy przyczynili się do uświetnienia procesji w Uroczystość Bożego Ciała: panom niosącym baldachim; osobom niosącym feretrony, chorągwie, sztandary, świece; Liturgicznej Służbie Ołtarza, nadzwyczajnym szafarzom Komunii św., Rycerzom Kolumba, wspólnocie oazowej, chórowi parafialnemu Vox fidei, Siostrom Franciszkankom od św. Klary, dziewczynkom sypiącym kwiaty, chłopcom dzwoniącym podczas procesji, rodzicom.

Wielką wdzięczność kierujemy do Parafian, którzy obok swoich domów, na swoich ulicach zbudowali i udekorowali ołtarze i tak:

  1. Ołtarz I na ul. Wężyka: państwu Malinowskim,
  2. Ołtarz II na ul. Tuwima: wszystkim mieszkańcom ul. Tuwima,
  3. Ołtarz III przy ul. Gałczyńskiego: wszystkim, którzy przyczynili się do budowy tego ołtarza;
  4. Ołtarz IV na ul. Kwiatów Polskich: mieszkańcom z ulic Kwiatów Polskich
    i Nastrojowej.

♦ W najbliższy czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Na Mszę św. wieczorną i procesję zapraszamy matki w stanie błogosławionym, wszystkie dzieci z naszej parafii, szczególnie te najmniejsze, wraz z rodzicami. Na zakończenie procesji otrzymają specjalne błogosławieństwo. Zostaną także pobłogosławione kwiaty, zioła, wianki i rozdane dzieciom słodkie nagrody na podziękowanie za uczestnictwo w procesji Bożego Ciała i przez całą Oktawę.

W tym tygodniu przypada 1. czwartek miesiąca. O godz. 1615 spotkanie formacyjne Straży Honorowej Najświętszego Serca P. Jezusa, o 1700 Godzina Święta.

♦ Przyjmujemy zapisy na wyjazd na Jasną Górę na nocne, modlitewne czuwanie naszej parafii, które w tym roku odbędzie się z piątku na sobotę, z 22/23 czerwca. Koszt 30 zł. Wyjazd 22 czerwca o godz. 1700, powrót następnego dnia ok. godz. 630.

W przyszłą niedzielę w naszym kościele kazania wygłosi o. Marek Wójtowicz SJ, jezuita, autor wielu książek religijnych, wśród nich książki, noszącej tytuł Spragnieni nieba,
o życiu Ludwika i Zeli Martin, rodziców św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Pamiętamy, że podczas ubiegłorocznych rekolekcji wielkopostnych relikwie tych małżonków, ogłoszonych świętymi przez papieża Franciszka
18 października 2015 r. zostały uroczyście wprowadzone do naszego kościoła.

♦ Pozostało kilka ostatnich miejsc na pielgrzymkę do Rumunii w dniach 6-12 października, a także 2 miejsca na pielgrzymkę do Lourdes.

♦ Miłosiernemu Bogu polecamy dusze śp. Mieczysława Heroda, lat 100; Jana Postuły, lat 87; Władysława Wawrzenia, lat 86; Wiktora Tynora, lat 82; Krzysztofa Wójcika, lat 91; Teresy Bechtloff, lat 92 i Bogumiły Hajto, lat 64, których pożegnaliśmy w minionym tygodniu. Wieczny odpoczynek.

Nabożeństwa

I-szy Czwartek
Godzina Święta: 17:00 - 18:00

I-szy Piątek
Spowiedź Święta:
rano: 6:30 - 7:30
po południu: 16:00 - 19:00
Msze Święte:
6:30, 7:00, 17:00, 18:00

I-sza Sobota
Msza Święta w intencji Rodzin naszej parafii: 8:30

Nowenna do św. Judy Tadeusza
28-ego dnia każdego miesiąca: 18:00

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
środa: 18:00

Adoracja Najświętszego Sakramentu
czwartek: 17:00 - 18:00

Wieczory Uwielbienia

Każda I niedziela miesiąca po Mszy Świętej o 18:00.

Poradnia dla narzeczonych

I i III wtorek miesiąca: 18:00 - 19:00

Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Więcej informacji...

Biblioteka parafialna

Czwartek: 17:00 - 18:00
Niedziela: 9:30 - 10:30

Kontakt

ul. Wężyka 6
31-580 Kraków

tel. 012 647 94 88
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

logo juda

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 127

Wczoraj 201

W tym tygodniu 328

W tym miesiącu 7626

Wszystkie odwiedziny 641684

Obecnie 33 gości na stronie.

Do góry