Msze Święte

W tygodniu:
7:00, 18:00

W Niedziele i Święta:
7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 18:00

TRANSMISJA ONLINE

Kancelaria parafialna

Wtorek, Środa: 
16:00 - 17:30

Czwartek, Sobota:
8:00 - 10:00

Przeżywamy Uroczystość Bożego Narodzenia. Z tej okazji, my kapłani składamy wszystkim Wam, Drodzy Parafianie i Goście serdeczne, świąteczne życzenia. Niech Nowonarodzony Zbawiciel obdarza Was łaską zdrowia, pokoju i obfitego błogosławieństwa w rodzinach, domach, w pracy, w codziennym życiu.

Zgodnie z poleceniem i serdeczną prośbą abp Marka Jędraszewskiego, w dniu dzisiejszym przed wszystkimi kościołami Archidiecezji Krakowskiej, również i przed naszym, przeprowadzana jest zbiórka do puszek z przeznaczeniem na pomoc dla sierot w Homs, trzecim, co do wielkości mieście w Syrii. Tekst prośby naszego Metropolity, wraz z Jego życzeniami świątecznymi, znajduje się na stronie naszej parafii i w gablocie. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać?.

Jutro święto św. Szczepana, pierwszego Męczennika. Msze św., jak w każdą niedzielę. Tradycyjnie w tym dniu, będzie czytany list Rektora Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, a zebrana składka będzie przeznaczona na wsparcie tego Uniwersytetu.

W kalendarzu liturgicznym: w piątek Święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty; w sobotę Święto Świętych Młodzianków, Męczenników. Po Mszy św. wieczornej, odprawimy Nowennę do św. Judy Tadeusza, Patrona naszej parafii, z czytaniem próśb zanoszonych do Boga przez Jego wstawiennictwo. Od godz. 1730 Akcja Katolicka poprowadzi różaniec w intencjach przesłanych do naszej parafii z prośbą o modlitwę przez wstawiennictwo św. Judy Tadeusza. W przyszłą niedzielę Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.

W piątek 27 grudnia, kapłani naszej parafii rozpoczną wizytę duszpasterską. Plan kolędy jest zamieszczony w gablocie, na stronie internetowej, na Facebooku i będzie podawany z dwutygodniowym wyprzedzeniem. Ministranci będą także roznosić zawiadomienia kolędowe, zawierające informacje o terminie kolędy, przybliżonej godzinie i osobie kapłana. Gdy kolęda będzie dotyczyła ulicy, przy której są domy jednorodzinne, zawiadomienie ministranci zostawią w każdym domu. Natomiast w przypadku wizyty duszpasterskiej w blokach, zawiadomienia kolędowe zostaną umieszczone tylko przy wejściu do konkretnej klatki (klatek) lub w windzie. Przy okazji kolędy będziemy rozdawać specjalnie przygotowany z tej okazji folder, zawierający podstawowe informacje o życiu religijnym i administracyjnym naszej parafii.

Otwórzmy drzwi naszych domów przed kapłanem, razem z nim módlmy się o błogosławieństwo Boże w domu, w rodzinie. Za okazaną nam gościnność i ofiarność podczas tegorocznej kolędy, już dzisiaj składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać!

W przyszłą niedzielę 29 grudnia, na Mszy św. o godz. 1130, a także po Niej, będzie śpiewał i grał w naszym kościele góralski zespół dziecięcy z Maruszyny, Góralska siła Wojtka Kleryka. Można ich posłuchać w Internecie. Zespól prowadzi kleryk Wojciech Leśniak, który w naszej parafii odbywał letnią praktykę duszpasterską. Serdecznie zapraszamy! Informacje na plakacie i Facebooku.

Nabożeństwa

I-szy Czwartek
Godzina Święta: 17:00 - 18:00

I-szy Piątek
Spowiedź Święta:
rano: 6:30 - 7:30
po południu: 17:00 - 19:00
Msze Święte:
7:00, 18:00

I-sza Sobota
Msza Święta w intencji Rodzin naszej parafii: 8:30

Nowenna do św. Judy Tadeusza
28-ego dnia każdego miesiąca: 18:00

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
środa: 18:00

Adoracja Najświętszego Sakramentu
czwartek: 17:00 - 18:00

Wieczory Uwielbienia

Każda I niedziela miesiąca po Mszy Świętej o 18:00.

Poradnia dla narzeczonych

I i III wtorek miesiąca: 18:00 - 19:00

Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Więcej informacji...

Biblioteka parafialna

Czwartek: 17:00 - 18:00
Niedziela: 9:30 - 10:30

Do góry