Msze Święte

W tygodniu:
7:00, 18:00

W Niedziele i Święta:
7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 18:00

TRANSMISJA ONLINE

Kancelaria parafialna

Wtorek, Środa: 
16:00 - 17:30

Czwartek, Sobota:
8:00 - 10:00

W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny obchód Świąt Bożego Narodzenia. Od jutra rozpoczyna się tzw. okres zwykły, który będzie trwał do Środy Popielcowej.

W związku z dzisiejszym Świętem wspominamy nasz własny chrzest, który włączył nas do wspólnoty Kościoła i uczynił dziećmi Bożymi. W modlitwie pamiętajmy o naszych rodzicach, rodzicach chrzestnych i kapłanie, który udzielił nam chrztu św.

Święto Chrztu Pańskiego jest również okazją do przypomnienia podstawowych zasad dotyczących wyboru rodziców chrzestnych. Ich podstawowym zadaniem jest troska o chrześcijańskie wychowanie dziecka, utwierdzanie go w wierze i w chrześcijańskim życiu. Ponieważ chrzestni reprezentują wspólnotę Kościoła, dlatego powinni być praktykującymi katolikami (ochrzczeni, bierzmowani, przystępujący do spowiedzi i Komunii św.). Nie mogą żyć w konkubinacie ani w związkach niesakramentalnych.

W naszym kościele parafialnym sakramentu chrztu św., w sposób uroczysty, udzielamy w każdą pierwszą niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 1300. Chrzest dziecka należy zgłosić w kancelarii parafialnej przynajmniej 3 tygodnie wcześniej. Informacje na ten temat są podane na stronie internetowej parafii i folderach rozdawanych „po kolędzie”.

Dzisiaj na Mszy św. o godz. 1800 będzie śpiewał chór parafialny Vox fidei, który również po Mszy św. wystąpi z koncertem kolęd i pastorałek. Serdecznie zapraszamy.

W przyszłą niedzielę o godz. 1630, zostanie odprawiona Msza św. w intencji Rady Duszpasterskiej, Ekonomicznej, Chóru, Akcji Katolickiej, Zespołu Caritas, Grupy modlitewnej, Straży Honorowej, Pań z biblioteki, Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św., Rycerzy Kolumba. Po Mszy św., spotkanie opłatkowe w sali na plebanii.

Jutro, od godz. 1730 członkowie Akcji Katolickiej będą przewodniczyć modlitwie różańcowej w intencji Ojczyzny. Po Mszy św. wieczornej spotkanie tej wspólnoty.

Najbliższy piątek, 17 stycznia, będzie 3. piątkiem miesiąca. Z tej racji Msza św. wieczorna zostanie odprawiona w intencji małżeństw, które w tym miesiącu przeżywają rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa. Zapraszamy do udziału zarówno styczniowych Jubilatów, jak i wszystkich małżonków i rodziny naszej parafii.

W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska. Jej plan znajduje się w gablocie przed kościołem, na stronie internetowej parafii i na Facebooku. Za otwarte po kolędzie drzwi, okazywaną nam kapłanom gościnność i ofiarność, składamy Wam, Drodzy Parafianie serdeczne Bóg zapłać!. Niech Dobry Bóg błogosławi Wam i Waszym rodzinom!.

Straż Honorowa Najświętszego Serca P. Jezusa zaprasza na adorację Dzieciątka Jezus w żłóbku, oraz na wspólne kolędowanie, w czwartek 16 stycznia, o godz. 1700. Zachęcamy do licznego udziału!.

W związku z dużym zainteresowaniem pielgrzymką do Włoch w dniach 3 – 12 października, prosimy osoby zapisane o pobranie stosownych dokumentów w zakrystii i dokonanie pierwszej wpłaty koniecznie do dnia 15 lutego. Takie rozwiązanie pozwoli zweryfikować istniejącą listę i podjąć właściwe kroki organizacyjne związane z tą pielgrzymką. Dodatkowe informacje u ks. proboszcza.

Miłosiernemu Bogu polecamy duszę śp. Józefy Gielerskiej, lat 78; Tadeusza Stawowiaka, lat 89, Władysława Nowaka, lat 81 i Zdzisława Mardyły, lat 67, których pożegnaliśmy w minionym tygodniu. Wieczny odpoczynek…

Nabożeństwa

I-szy Czwartek
Godzina Święta: 17:00 - 18:00

I-szy Piątek
Spowiedź Święta:
rano: 6:30 - 7:30
po południu: 17:00 - 19:00
Msze Święte:
7:00, 18:00

I-sza Sobota
Msza Święta w intencji Rodzin naszej parafii: 8:30

Nowenna do św. Judy Tadeusza
28-ego dnia każdego miesiąca: 18:00

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
środa: 18:00

Adoracja Najświętszego Sakramentu
czwartek: 17:00 - 18:00

Wieczory Uwielbienia

Każda I niedziela miesiąca po Mszy Świętej o 18:00.

Poradnia dla narzeczonych

I i III wtorek miesiąca: 18:00 - 19:00

Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Więcej informacji...

Biblioteka parafialna

Czwartek: 17:00 - 18:00
Niedziela: 9:30 - 10:30

Do góry