Msze Święte

W tygodniu:
6:30, 7:00, 18:00

W Niedziele i Święta:
7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 18:00

TRANSMISJA ONLINE

Kancelaria parafialna

Wtorek, Środa: 
16:00 - 17:30

Czwartek, Sobota:
8:00 - 10:00

Dzisiaj obchodzimy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Msze Św. jak w każdą niedzielę. O 16.30 dodatkowa Msza Święta. Na każdej Mszy Świętej otaczamy modlitwą małżeństwa i rodziny naszej wspólnoty.

Z uwagi na obostrzenia podczas nabożeństw w naszym kościele nadal obowiązuje limit osób. Bardzo prosimy o przestrzeganie w kościele nakazu zakrywania nosa i ust, oraz dezynfekcję rąk, przy wejściu do kościoła. Metropolita Krakowski udzielił dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii. Z naszego kościoła transmitujemy na parafialnej stronie internetowej Msze Święte w niedziele o 10.00, 11.30 i o 18.00, a w tygodniu Mszę Świętą wieczorną o godzinie 18.00.

Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek przypada święto świętych Młodzianków Męczenników, w czwartek wspomnienie św. Sylwestra I, papieża, w sobotę wspomnienie świętych Bazylego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.

Jutro z racji 28 dnia miesiąca o godzinie 18.00 zostanie odprawiona Msza Święta z nowenną do św. Judy Tadeusza, patrona naszej parafii.

♦ W czwartek ostatni dzień 2020 roku. Na uroczyste Nieszpory z kazaniem zapraszamy o godz. 17.00 Staniemy przed Bogiem w duchu dziękczynienia za wszelkie dary otrzymane od Niego w mijającym roku, a także będziemy przepraszać za popełnione zło i prosić o Jego Miłosierdzie. Bezpośrednio po Nieszporach zostanie odprawiona ostatnia w tym roku Msza Święta w naszej świątyni. Nabożeństwa będą transmitowane na stronie naszej parafii.

W piątek Nowy Rok - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. jak w każdą niedzielę. Dodatkowa Msza Święta o 16.30. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje post. Jest to również pierwszy piątek miesiąca. O 18.00 Msza Święta w intencji Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W piątek swoje imieniny obchodzi ksiądz kanonik Mieczysław Frytek, posługujący w naszej parafii. Ks. Mieczysławowi, wraz z darem modlitwy, w imieniu całej parafialnej wspólnoty, życzymy obfitości Bożych łask i darów w posłudze duszpasterskiej w naszej wspólnocie parafialnej.

W najbliższą pierwszą sobotę miesiąca o godz. 8.30 Msza św. w intencji rodzin naszej parafii, poprzedzona adoracją Najświętszego Sakramentu i nabożeństwem pierwszosobotnim, prowadzonym przez róże różańcowe naszej parafii.

W przyszłą niedzielę z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz.7.00 zmianka tajemnic różańcowych, o 16.30 dodatkowa Msza Święta, a po Mszy św. o 18.00 Wieczór Uwielbienia .

Z uwagi na stan kwarantanny narodowej nie możemy odwiedzać z posługą chorych w ich domach, także z racji pierwszego piątku i pierwszej soboty miesiąca.

Z uwagi na sytuację epidemiczną i ograniczenia z nią związane wizyta duszpasterska tzw. kolęda w naszej parafii nie odbędzie się w dotychczasowej formie. Od 7 stycznia w dni powszednie o 19.00 będziemy zapraszać poszczególne rejony naszej parafii na Mszę Świętą w ich intencji. W czasie Eucharystii udzielimy błogosławieństwa waszym domom i rodzinom. Poświecimy wodę, którą będzie można zabrać do przyniesionych przez siebie pojemników celem pokropienia mieszkań. Wręczymy wam także przygotowane foldery z aktualnymi informacjami parafialnymi oraz modlitwy błogosławieństwa dla odmówienia w mieszkaniach. Harmonogram Mszy Świętych umieścimy w ogłoszeniach parafialnych, oraz na naszej stronie internetowej i facebooku od niedzieli 3 stycznia.

Dziękujemy tym, którzy wspierają naszą parafię, przekazując ofiary na tacę podczas niedzielnych Mszy św. lub na konto parafii. Wszystkim mówimy serdeczne: Bóg zapłać!

Składamy bardzo gorące podziękowania ks. Arturowi – wikariuszowi naszej parafii, s. Dorocie ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek św. Klary mających dom na terenie naszej parafii, p. Romanowi Najderowi i p. Bolesławowi Bujasowi za aranżację i piękne przystrojenie naszego kościoła na Święta Bożego Narodzenia oraz Paniom, które zaangażowały się w ubieranie choinek w kościele. Dziękujemy również Panom Gawędzie i Makule za ofiarowanie Gwiazd Betlejemskich stanowiących wystrój naszego kościoła na Święta. Słowa Podziękowania kierujemy również na ręce Pań z Parafialnego Zespołu Caritas za pomoc i troskę o przygotowanie paczek dla potrzebujących z naszej Parafii.

Kontakt do księdza dyżurnego:

tel. 723-689-444

Nabożeństwa

I-szy Czwartek
Godzina Święta: 17:00 - 18:00

I-szy Piątek
Spowiedź Święta:
rano: 6:30 - 7:30
po południu: 16:00 - 18:30
Msze Święte:
6:30, 7:00, 17:00, 18:00

I-sza Sobota
Msza Święta w intencji Rodzin naszej parafii: 8:30

Nowenna do św. Judy Tadeusza
28-ego dnia każdego miesiąca: 18:00

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
środa: 18:00

Adoracja Najświętszego Sakramentu
czwartek: 17:00 - 18:00

Wieczory Uwielbienia

Każda I niedziela miesiąca po Mszy Świętej o 18:00.

Poradnia dla narzeczonych

I i III wtorek miesiąca: 18:00 - 19:30

Zapisy: www.ftrodzinie.pl/

Więcej informacji...

Biblioteka parafialna

Czwartek: 17:00 - 18:00
Niedziela: 9:30 - 10:30

Konto parafii

Bank Pekao S.A. Kraków

97 1240 4588 1111 0000 5492 0365

O WIERZE INACZEJ...

Kliknij w ikonkę i obejrzyj

katechezy ks. Marka Gilskiego...

social-g09822fc0b_1280.png

Kontakt

ul. Wężyka 6
31-580 Kraków

tel. 012 647 94 88
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

logo juda

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 16

Wczoraj 888

W tym tygodniu 16

W tym miesiącu 9122

Wszystkie odwiedziny 977681

Do góry