Msze Święte

W tygodniu:
6:30, 7:00, 18:00

W Niedziele i Święta:
7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 18:00

Kancelaria parafialna

Wtorek, Środa: 
16:00 - 17:30

Czwartek, Sobota:
8:00 - 10:00

♦ Przeżywamy Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Z tej okazji, chcemy Wam, Drodzy Parafianie i Goście, złożyć świąteczne życzenia. Niech blask prawdy o Zmartwychwstaniu Pańskim rozświetla mroki Waszej codzienności, a wiara w nowe życie niech napełnia Wasze domy i serca radością i pokojem. W tym szczególnym dniu Zmartwychwstania Pańskiego w modlitwie pamiętamy również o naszych Parafianach, którzy mieszkają i pracują poza granicami naszej Ojczyzny. Życzymy im Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, pełnych wiary i wzajemnej miłości. Przekażcie im od nas kapłanów te świąteczne, wielkanocne życzenia.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w Wielkim Poście prowadzili nabożeństwo Drogi Krzyżowej; w Wielki Czwartek i w Wielki Piątek adoracje w Ciemnicy i przy Bożym Grobie. Słowa podziękowania kierujemy do członków grup parafialnych: chóru Vox fidei, ministrantów, lektorów, młodzieży oazowej, nadzwyczajnych szafarzy Komunii św., Rycerzy Kolumba. Dziękujemy także wszystkim Parafianom i Gościom, którzy tak licznie uczestniczyli w nabożeństwie Drogi Krzyżowej ulicami naszej parafii w Niedzielę Palmową i w Liturgii Wielkiego Tygodnia.

♦ Dziękujemy także za wszystkie dary przekazane dla najbiedniejszych Parafian podczas święcenia pokarmów w Wielką Sobotę. Dary te zostały spakowane i rozdzielone przez parafialny zespół Caritas i jeszcze w dniu wczorajszym przekazane 249 osobom, stanowiących  92  rodziny a także osobom samotnym i bezdomnym. Łączna waga rozdzielonej żywności wyniosła ok. 1150 kg. Wraz z darami zebranymi podczas święcenia, rozdzielana była żywność dodatkowo zakupiona przez parafialny zespół Caritas na kwotę 2652 zł. Około  100 kg  żywności przekazano  do  Domu  Samotnej  Matki, przy ul. Sołtysowskiej. Pieniądze na zakup żywności pochodziły z ofiar Parafian składanych do skarbon w kościele, ze sprzedaży baranków i paschalików wielkanocnych oraz od indywidualnych darczyńców. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne: Bóg zapłać!

Jutro drugi Dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. jak w każdą niedzielę. Tradycyjnie będzie czytany List Rektora Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, a ofiary zebrane jutro na tacę będą przeznaczone na potrzeby tej Uczelni.

♦ W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie parafialnego zespołu Caritas.

♦  W każdą środę kwietnia spotkanie z doradcą podatkowym od 1830.

W tym tygodniu przypada 1. czwartek, piątek i sobota miesiąca. W 1. czwartek, o godz. 1615 spotkanie formacyjne członków Straży Honorowej Serca Jezusowego; o godz. 1700 Godzina Święta. W 1. piątek spowiedź św. rano od godz. 630 do 730,  po południu: od 1600 – 1900. Msza św. dla dzieci o godz. 1700. Zachęcamy Parafian do spowiedzi i Komunii św. wynagradzającej w 1. piątki miesiąca.

♦ W 1. sobotę miesiąca o godz. 830 Msza św. w intencji rodzin, poprzedzona adoracją N. Sakramentu i nabożeństwem pierwszo-sobotnim, prowadzonym przez Róże Żywego Różańca.

♦ W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 700 zmianka tajemnic Różańca św. a po Mszy św. o godz. 1800, Wieczór Uwielbienia, z adoracją Najświętszego Sakramentu, modlitwą o uzdrowienie i indywidualnym błogosławieństwem.

♦ Również w przyszłą niedzielę o godz. 1000 Msza św. w intencji Pielgrzymów do Kalwarii w dniu 17 marca. Zapraszamy!

♦ Zapraszamy również do udziału w pielgrzymkach organizowanych przez naszą parafię w roku 2018. Najbliższa z nich to 3-dniowy wyjazd, w dniach 20-22 kwietnia, szlakiem 100-lecia odzyskania niepodległości i 450. rocznicy śmierci św. Stanisława Kostki. W programie m. in. zwiedzanie Warszawy, w tym Muzeum Powstania Warszawskiego, a także Rostkowa i Przasnysza, miejsc związanych ze św. Stanisławem. Od 9 do 13 września, 5-dniowa samolotowa pielgrzymka do Lourdes, w roku 160. rocznicy objawień. Zapisy przyjmowane są tylko do niedzieli 8 kwietnia, ze względu na konieczność wykupienia biletów lotniczych. Informacje i zapisy w zakrystii i kancelarii. Programy innych pielgrzymek, znajdują się na stronie, w zakładce PIELGRZYMKI 2018.

♦ Miłosiernemu Bogu polecamy dusze śp. Jerzego Stankowskiego, lat 79; Jana Liputa, lat 91; Teresy Skalskiej, lat 55 i Janiny Wróbel, lat 86, których pożegnaliśmy w minionym tygodniu. Wieczny odpoczynek…

Nabożeństwa

I-szy Czwartek
Godzina Święta: 17:00 - 18:00

I-szy Piątek
Spowiedź Święta:
rano: 6:30 - 7:30
po południu: 16:00 - 19:00
Msze Święte:
6:30, 7:00, 17:00, 18:00

I-sza Sobota
Msza Święta w intencji Rodzin naszej parafii: 8:30

Nowenna do św. Judy Tadeusza
28-ego dnia każdego miesiąca: 18:00

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
środa: 18:00

Adoracja Najświętszego Sakramentu
czwartek: 17:00 - 18:00

Wieczory Uwielbienia

Każda I niedziela miesiąca po Mszy Świętej o 18:00.

Poradnia dla narzeczonych

I i III wtorek miesiąca: 18:00 - 19:00

Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Więcej informacji...

Biblioteka parafialna

Czwartek: 17:00 - 18:00
Niedziela: 9:30 - 10:30

Kontakt

ul. Wężyka 6
31-580 Kraków

tel. 012 647 94 88
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

logo juda

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 369

Wczoraj 1023

W tym tygodniu 4776

W tym miesiącu 10181

Wszystkie odwiedziny 622088

Obecnie 27 gości na stronie.

Do góry