Msze Święte

W tygodniu:
7:00, 18:00

W Niedziele i Święta:
7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 18:00

TRANSMISJA ONLINE

Kancelaria parafialna

Wtorek, Środa: 
16:00 - 17:30

Czwartek, Sobota:
8:00 - 10:00

Dzisiejsza niedziela, ostatnia w roku liturgicznym, jest Uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata; patronalnym świętem KSM i Akcji Katolickiej. Wszystkim członkom naszej parafialnej Wspólnoty Akcji Katolickiej, wraz z ks. Krzysztofem, składamy serdeczne życzenia i dziękujemy za ich posługę w naszej wspólnocie.

W kalendarzu liturgicznym: w sobotę Święto św. Andrzeja, Apostoła.

We czwartek, z racji 28 dnia miesiąca, po Mszy św. wieczornej Nowenna do św. Judy Tadeusza, z czytaniem próśb zanoszonych do Boga przez Jego wstawiennictwo. Przed Mszą św. modlitwa różańcowa w intencjach przekazanych do naszej parafii z prośbą o modlitwę przez wstawiennictwo Patrona naszej parafii.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 700 zmianka tajemnic różańcowych, a po Mszy św. wieczornej kolejny Wieczór Uwielbienia z adoracją, śpiewem, modlitwą o uzdrowienie i indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

Od poniedziałku 2 grudnia Roraty, tradycyjnie o godz. 630. Od 600 będziemy śpiewać Godzinki. Już dzisiaj zachęcamy dorosłych, młodzież, rodziców i dzieci z lampionami do licznego udziału w Roratach. Po Mszy św., podobnie jak to było w roku ubiegłym, zapraszamy dzieci do sali na plebanię na słodki poczęstunek. Informacje o tematyce tegorocznych Rorat są umieszczone na stronie internetowej parafii.

Od dzisiejszej niedzieli, parafialny zespół Caritas rozpoczyna rozprowadzanie świec na stół wigilijny. Mała świeca kosztuje 8 zł, duża 15 zł. Ofiary złożone powyżej tych kwot, będą przeznaczone na pomoc  dla potrzebujących w parafii. Nasza parafia organizuje również wsparcie dla biednych z ofiar składanych do skarbon znajdujących się w kościele.

Natomiast w niedziele 1 i 8 grudnia, zgodnie z zapowiedzią sprzed tygodnia, na stolikach ze świecami będzie można złożyć ofiarę do puszek z przeznaczeniem po połowie: na wydatki organizacyjne Święta Ubogich w Krakowie i na dzieła pomocy biednym w naszej parafii. W naszej wspólnocie zebrane środki planujemy przeznaczyć m.in. na organizację poczęstunku dla dzieci w czasie tegorocznych Rorat, a także na pomoc przedświąteczną dla potrzebujących w naszej parafii. Zbiórkę przeprowadzi parafialny zespół Caritas.

Panowie Organista i Kościelny roznoszą opłatki na stół wigilijny, poświęcone w naszym kościele w niedzielę 10 listopada. Przyjęcie od Kościelnego i Organisty świątecznych opłatków jest wyrazem wdzięczności wspólnoty parafialnej za ich całoroczną posługę w naszym kościele.

W ubiegłym tygodniu zostało usunięte azbestowe pokrycie dachowe na tylnej części starej plebanii. Trwa pokrycie dachu nowymi elementami.

O. Robert Pyłypczuk z Żytomierza na Ukrainie, ekonom Prowincji św. Michała Archanioła, który w ubiegłą niedzielę głosił kazania i zbierał ofiary, przeznaczone potrzeby tej Prowincji, przesyła naszej parafii serdeczne podziękowania. Podczas kwesty zostało zebranych 13892 zł, 54 Euro i 10 dolarów. Tekst podziękowania znajduje się w gablocie.

Miłosiernemu Bogu polecamy duszę śp. Sławomira Kwapienia, lat 56, którego pożegnaliśmy w minionym tygodniu. Wieczny odpoczynek…

Nabożeństwa

I-szy Czwartek
Godzina Święta: 17:00 - 18:00

I-szy Piątek
Spowiedź Święta:
rano: 6:30 - 7:30
po południu: 17:00 - 19:00
Msze Święte:
7:00, 18:00

I-sza Sobota
Msza Święta w intencji Rodzin naszej parafii: 8:30

Nowenna do św. Judy Tadeusza
28-ego dnia każdego miesiąca: 18:00

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
środa: 18:00

Adoracja Najświętszego Sakramentu
czwartek: 17:00 - 18:00

Wieczory Uwielbienia

Każda I niedziela miesiąca po Mszy Świętej o 18:00.

Poradnia dla narzeczonych

I i III wtorek miesiąca: 18:00 - 19:00

Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Więcej informacji...

Biblioteka parafialna

Czwartek: 17:00 - 18:00
Niedziela: 9:30 - 10:30

Do góry