Msze Święte

W tygodniu:
6:30, 7:00, 18:00

W Niedziele i Święta:
7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 18:00

Kancelaria parafialna

Wtorek, Środa: 
16:00 - 17:30

Czwartek, Sobota:
8:00 - 10:00

♦ W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy. O godz. 1730 nabożeństwo majowe. W Archidiecezji Krakowskiej kończy się czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

♦ Jutro, z racji 28 dnia miesiąca, po Mszy św. wieczornej Nowenna do św. Judy Tadeusza, Patrona naszej parafii, z czytaniem próśb zanoszonych do Boga przez Jego wstawiennictwo. Od godz. 1730 Akcja Katolicka poprowadzi różaniec w intencjach przesłanych do naszej parafii z prośbą o modlitwę przez wstawiennictwo św. Judy Tadeusza. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

W najbliższy czwartek, 31 maja Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej - Boże Ciało. W tym dniu Msze św. będą odprawiane wg porządku niedzielnego. Nie będzie tylko Mszy św. o 1130, ponieważ po Mszy św. o godz. 1000 wyruszy procesja Bożego Ciała. Przejdzie tradycyjnie ulicami: Wężyka, Tuwima, Gałczyńskiego, Nastrojową, Kwiatów Polskich i z powrotem powróci do kościoła ulicą Wężyka.

♦ Na trasie procesji zostaną zbudowane 4 ołtarze, w tym samych miejscach, co w latach ubiegłych. Gorąco prosimy Rodziny i Parafian, którzy od lat je budują i ozdabiają, aby i w tym roku podjęli trud przygotowania ołtarzy na procesję Bożego Ciała.

Zwracamy się także z serdeczną prośbą do Parafian mieszkających na trasie procesji, aby udekorowali swoje domy dla Chrystusa, który jak śpiewamy: zagrody nasze widzieć przychodzi. Prosimy również, aby na czas procesji nie parkować samochodów na wymienionych wyżej ulicach, by umożliwić swobodne przejście uczestniczącym w procesji.

♦ Zachęcamy i prosimy, aby na procesję zabrać z kościoła wszystkie chorągwie, feretrony i sztandary. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów, chłopców w wieku przedszkolnym do dzwonienia dzwoneczkami, dzieci z klasy III, IV o przyjście w strojach komunijnych. Zwracamy się z prośbą, aby również starszym, niepełnosprawnym, poruszającym się na wózkach inwalidzkich, umożliwić udział w procesji. Niech liczny udział w procesji Bożego Ciała będzie wyrazem naszej wiary w obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

Przez całą Oktawę Bożego Ciała, po Mszy św. wieczornej będziemy uczestniczyć w procesji eucharystycznej wokół naszego kościoła. Zachęcamy Parafian do licznego udziału.

♦ W środę po nabożeństwie majowym, ok. godz. 1900, próba dla dziewczynek, które pragną sypać kwiaty na procesji Bożego Ciała i podczas Oktawy tej Uroczystości. Na próbę zapraszamy również chłopców, którzy będą dzwonić dzwoneczkami.

W środę od 1700 spowiedź św. przed Uroczystością Bożego Ciała.

♦ Od piątku rozpoczynają się nabożeństwa czerwcowe, które będziemy odprawiać: w tygodniu po Mszy św. wieczornej, w niedziele i święta o godz. 1730.

W tym tygodniu przypada 1. piątek i sobota miesiąca. W 1. piątek spowiedź św. rano od godz. 630 do 730,  po południu: dla dzieci od 1600; Msza św. o godz. 1700. Spowiedź św. dla młodzieży i starszych od 1700 do 1900.

♦ W 1. sobotę miesiąca o godz. 830 Msza św. w intencji rodzin naszej parafii, poprzedzona adoracją Najświętszego Sakramentu, prowadzoną przez Róże Żywego Różańca. W czasie adoracji nabożeństwo 1. soboty miesiąca, z modlitwą różańcową, rozważaniem tajemnic, zgodnie z poleceniem Matki Boskiej z Fatimy. Zapraszamy do wspólnej modlitwy!

♦ W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 700 zmianka tajemnic różańcowych, a o godz. 1800, kolejny Wieczór Uwielbienia, z adoracją Najświętszego Sakramentu, modlitwą o uzdrowienie i indywidualnym błogosławieństwem.

♦ Przyjmujemy zapisy na wyjazd na Jasną Górę na nocne, modlitewne czuwanie naszej parafii, które w tym roku odbędzie się z piątku na sobotę, z 22/23 czerwca. Koszt 30 zł. Wyjazd 22 czerwca o godz. 1700, powrót następnego dnia ok. godz. 630.

Spotkanie członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Rady Ekonomicznej
w przyszłą niedzielę, 3 czerwca o godz. 1900. Serdecznie zapraszamy!.

♦ Trwają zapisy na wyjazd do Rumunii w dniach 6-12 października. Program tej pielgrzymki znajduje się stronie naszej parafii w zakładce PIELGRZYMKI 2018.

♦ W przyszłą niedzielę, z racji przypadającego 1 czerwca Dnia Dziecka o godz. 1130 zostanie odprawiona Msza św. w intencji dzieci z naszej parafii, a o godz. 1500 w ogrodzie Sióstr Franciszkanek od św. Klary, przy ul. Gałczyńskiego 7, rozpocznie się piknik rodzinny z licznymi atrakcjami, zabawami, nagrodami i poczęstunkiem. Zakończenie o godz. 1730. Serdecznie zapraszamy do udziału zarówno we Mszy św. jak i popołudniowym pikniku. Szczegóły na plakacie i stronie naszej parafii.

♦  Również w  najbliższą niedzielę, 3 czerwca, będziemy gościć w naszej parafii młodzież, która przygotowuje się do wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży do Panamy. Po Mszach św. będzie możliwość złożenia ofiary, która wesprze ich wyjazd.

♦ Miłosiernemu Bogu polecamy dusze śp. Zofii Lipka, lat 65; Adama Ślizowskiego, lat 84 i Genowefy Piątkowskiej, lat 61, których pożegnaliśmy w minionym tygodniu. Wieczny odpoczynek.

Nabożeństwa

I-szy Czwartek
Godzina Święta: 17:00 - 18:00

I-szy Piątek
Spowiedź Święta:
rano: 6:30 - 7:30
po południu: 16:00 - 19:00
Msze Święte:
6:30, 7:00, 17:00, 18:00

I-sza Sobota
Msza Święta w intencji Rodzin naszej parafii: 8:30

Nowenna do św. Judy Tadeusza
28-ego dnia każdego miesiąca: 18:00

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
środa: 18:00

Adoracja Najświętszego Sakramentu
czwartek: 17:00 - 18:00

Wieczory Uwielbienia

Każda I niedziela miesiąca po Mszy Świętej o 18:00.

Poradnia dla narzeczonych

I i III wtorek miesiąca: 18:00 - 19:00

Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Więcej informacji...

Biblioteka parafialna

Czwartek: 17:00 - 18:00
Niedziela: 9:30 - 10:30

Kontakt

ul. Wężyka 6
31-580 Kraków

tel. 012 647 94 88
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

logo juda

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 126

Wczoraj 201

W tym tygodniu 327

W tym miesiącu 7625

Wszystkie odwiedziny 641683

Obecnie 33 gości na stronie.

Do góry